مقاله, ویدئو

راه‌کارهای تجاری دی-لینک ضامن آرامش در محیط کار

آموزش های شبکه و فراتر از آن

ویدئو و مقالات آموزشی

یاد میگیریم از تکنولوژی بهتر بهره ببریم

راه‌کارهای تجاری D-Link ضامن آرامش در محیط کار

راه‌کارهای تجاری دی-لینک ضامن آرامش در محیط کار

راه‌کارهای تجاری دی-لینک ضامن آرامش در محیط کار

دانستن اینکه در زمان عدم حضورتان دوربین‌های امنیتی معتبر و با کیفیت بالا هشیارانه بر تسهیلات شما نظارت می‌کنند خیالی سرشار از آرامش برایتان ایجاد می‌کند. سرمایه‌گذاری بر راه‌کاری که با شبکه فعلی شما سازگار باشد تجارت را به امری دل‌نشین بدل خواهد کرد.
30 سال حضور مقتدرانه در حوزه شبکه دی-لینک را در رأس تحولات تکنولوژی قرار داده و به امنیت فیزیکی چهره‌ای متفاوت بخشیده است. دی لینک رنج وسیعی از دوربین‌های تحت شبکه، سوئیچ‌ها، ذخیره‌سازهای ویدئویی و نرم‌افزارهای مدیریت ویدئویی (VMS) را ارائه می‌دهد، تکنولوژی‌هایی که به سازمان‌ها در گسترش سیستم‌های نظارتی تحت شبکه با سازگاری، مقیاس‌پذیری، عملکرد و تطابق بیشتری با سایر برندها کمک می‌کند.

 

هوشمند سازی یکپارچه با خدمات تخصصی دی-لینک

دی لینک خدماتی چون ارزیابی پیش از فروش، پشتیبانی نصب و خدمات پس از فروش را در جهت ارائه راه‌کارهایی مؤثر عرضه می‌کند. کارشناسان مجربی که نیازهای سیستم شما را تخمین زده و با نصبی ساده شما را یاری می‌کنند.
خدمات تخصصی شامل موارد زیر می‌باشند:

 

  • برآورد دقیق ملزومات شبکه
  • راه‌اندازی شبکه
  • ممیز امنیتی شبکه
  • بررسی، برنامه‌ریزی، طراحی و اجرای پروژه‌های وایرلس
  • پیاده‌سازی ذخیره‌سازهای SAN
  • ارزیابی، طراحی و پیاده‌سازی سیستم‌های نظارتی IP
  • خدمات مشاوره برای نصب و راه‌اندازی

 

 

تحولی در سیستم‌های نظارتی تحت شبکه

سیستم‌های نظارت ویدئویی امروزه، از تکنولوژی‌های آنالوگ قدیمی به سیستم‌های تحت شبکه با آخرین تکنولوژی روز تغییر پیداکرده‌اند که البته در شبکه‌های مشابه کسب‌وکار که در اپلیکیشن های نرم‌افزار سازمانی به‌منظور ذخیره یا ارسال ایمیل بکار می‌روند نیز نفوذ پیداکرده‌اند. مزایای بی‌شمار سیستم‌های نظارتی IP موجب نصب تعداد بیشتری از IP-based /CCTV گردیده است. یکی از این مزایا بازگشت هزینه در مدیریت سیستم‌های نظارتی متمرکز و به‌کارگیری پروتکل‌های استاندارد شبکه برای نظارت دینامیک کارآمدتر است.

 

راه‌کارهای نظارتی تجاری

 

مزایای سیستم‌های نظارتی IP بر آنالوگ/ CCTV

مگاپیکسل: در کل، دوربین‌های تحت شبکه می‌توانند تصاویری با کیفیت بسیار بالاتر به‌منظور احراز هویت از طریق تشخیص چهره ارائه دهند.
روز/شب: دوربین‌های IP مجهز به اشعه مادون‌قرمز می‌باشند که با حساسیت‌های نور پایین یا لنزهای automatic iris حتی در تاریک‌ترین راهروها، خارج از ساختمان‌ها و فضای پارکینگ، تصاویر را ضبط می‌کنند.
نصب انعطاف‌پذیر: دوربین‌های تحت شبکه با قابلیت PoE می‌توانند با یک منبع تغذیه و کابل شبکه به سوئیچ POE متصل شوند; که امکان نصب دوربین را حتی بدون پریز برق استاندارد فراهم می‌کنند.
مدیریت متمرکز: مدیریت کلیه سیستم‌های نظارتی تحت شبکه در یک مکان و برای چندین سایت به‌صورت متمرکز انجام پذیرد.

 

 

ضبط جزئیات باورنکردنی در تصاویر دوربین‌های نظارتی دی-لینک

هر سیستم دی لینک با دوربین‌هایی با ویژگی‌های برجسته و معتبر آغاز می‌شوند، دوربین‌هایی که دارای خصوصیاتی چون پردازش ویدئویی داخلی، سنسور تشخیص حرکت و دما، کیفیت تصاویر فوق‌العاده و رزولوشن‌های مگاپیکسلی، ICR به‌منظور ضبط در هر روشنایی و فشرده‌سازی در فرمت‌های H.264/ MPEG-4/MJPEG بکار می‌روند… به دلیل اینکه محصولات دی-لینک بر اساس استاندارد صنعتی (ONVIF) ساخته شده‌اند می‌تواند با طیف وسیعی از پلتفرم‌های VMS عمل نماید.
اپلیکیشن ها و انواع دوربین:

  • دوربین‌های Bullet: دوربین‌هایی که دارای محفظه مقاوم در برابر باد و باران هستند و می‌توانند در محیط‌های بیرونی و داخلی بدون هیچ‌گونه سخت‌افزار اضافه‌ای مورد استفاده قرار گیرند.
  • دوربین‌های Cube: این دوربین‌ها برای کسب‌وکارهای کوچک و منازل طراحی شده‌اند و با قابلیت‌هایی چون رزولوشن‌های HD، توانایی مشاهده تصاویر حتی در تاریکی مطلق و مکالمه دوطرفه با میکروفن داخلی و اسپیکر را در اختیارتان قرار می‌دهد.
  • دوربین‌های Dome: دوربین‌های Dome دی-لینک با طراحی زیبا و ظریف عرضه شده‌اند که لنز و کابل‌کشی برای امنیت بیشتر در محفظه‌ای قرار گرفته است. در دو مدل هم برای محیط‌های بیرونی و هم فضاهای داخلی موجود می‌باشند که دوربین‌های مناسب فضای خارجی در برابر باد و باران مقاوم هستند.

 

 

سهولت ادغام با سوئیچ‌های شبکه

دی-لینک سوئیچ‌های شبکه امن و مطمئنی را با راه‌اندازی آسان و دوام بالا ارائه می‌دهد که عملکردی پیشرفته برای نگهداری سیستم‌های نظارتی تحت شبکه و اجرای آن فراهم می‌کند. سوئیچ‌های هوشمند که به‌منظور تشخیص دوربین‌های IP برنامه‌ریزی شده‌اند، به اتوماتیک کردن پروسه نصب کمک خواهند کرد. به‌علاوه سوئیچ‌های PoE هوشمند تحت وب شامل ویژگی VLAN برای راه‌اندازی اتوماتیک می‌باشند که آن را امن نموده و ترافیک ویدئویی تحت شبکه را اولویت‌بندی می‌نمایند.

 

 

سوئیچ‌ها

سوئیچ‌ها قلب شبکه‌های مدرن هستند و دی-لینک به‌عنوان سردمدار بازار رنج وسیعی از این محصولات را عرضه می‌نماید. از محصولات plug & play گرفته تا سوئیچ‌های هوشمند تحت وب، راه‌کاری سازمانی برای مدیریت آن در نظر گرفته شده است، همه برای ارائه پلت فرمی ایدئال که بتوان سیستم نظارتی تحت شبکه قدرتمندی ایجاد نمود.
مادامی‌که تکنولوژی VLAN به‌صورت اتوماتیک ترافیک دوربین را بر ترافیک داده معمولی اولویت‌بندی می‌کند و از POE پشتیانی می‌گردد نصب دوربین‌های دی-لینک بسیار ساده خواهد بود.
ادغام اکسس پوینت های وایرلس دی-لینک و سوئیچ‌های مدیریتی در مکان‌هایی که امکان کابل‌کشی وجود ندارد، سیستم نظارتی با همان قدرت و اتصال از طریق LAN را در اختیارتان قرار می‌دهد.
دی-لینک علاوه بر راه‌کارهای ذخیره‌سازی، مدیریت شبکه و محصولات امنیتی را نیز ارائه می‌نماید که از هسته شبکه شما تا بالاترین نقطه آن را برای هر سیستم نظارتی و هرآن چه در اطراف آن است در برمی‌گیرد.

 

 

ذخیره‌سازها

سیستم نظارت تحت شبکه حجم عظیمی از داده را تولید می‌نماید که می‌توانند بر روی طیف وسیعی از دستگاه‌های ذخیره‌ساز شبکه جمع‌آوری شوند. طراحی هوشمندانه و مقرون‌به‌صرفه دست به دست هم داده‌اند تا اتصال از طریق سوئیچ‌های شبکه دی-لینک امکان ذخیره‌سازی امن و معتبری برای هر نوع سیستم نظارتی و نیاز به اشتراک داده را فراهم نماید.
باکس‌های ذخیره‌ساز ساده برای کاربری سریع و آسان در شبکه‌های کوچک طراحی شده‌اند درحالی‌که راه‌کارهای قدرتمندی چون iSCSI SAN می‌توانند در گسترش دیتاسنترها بکار روند. ذخیره‌سازهای یکپارچه پشتیبانی هم‌زمان از NAS و iSCSI را فراهم می‌کنند که انتخاب دیگری برای شبکه و به‌کارگیری از سوئیچ‌های وایرلس و کابلی دی لینک است.
ضبط کننده‌های ویدئویی از دیگر محصولات دی-لینک است که با سایر تجهیزات نظارتی تحت شبکه مانند دوربین‌های کنترلی و نرم‌افزارهای ضبط ویدئویی قابل نصب هستند.
هرآن چه که شما احتیاج داشته باشید دی-لینک راه‌کاری برای تأمین آن در نظر گرفته است.

مقالات مرتبط

مطالب مرتبط