مقاله

معرفی مودم روتر های سیم کارتی 3G/4G LTE

D-Link DWR-932C
آموزش های شبکه و فراتر از آن

ویدئو و مقالات آموزشی

یاد میگیریم از تکنولوژی بهتر بهره ببریم

معرفی مودم روتر های سیم کارتی 3G/4G LTE

dwr-cellular

روتر (Router) یكی از اصطلاحاتی است كه این روزها زیاد با آن برخورد می‌كنیم. روتر (یا آن‌طور كه ممكن است در بعضی از مقالات به آن اشاره شود، مسیریاب)، اساسا یكی از تجهیزات سطح بالای شبكه‌های كامپیوتری محسوب می‌شود كه نقش مهمی در هدایت كارآمد ترافیك در یك شبكه دارد. امروزه روترها با پیچیدگی‌های كمتری در شبكه‌های كوچك خانگی-اداری یا SOHO ‏(Small Office-Home Office)  مورد استفاده قرار می‌گیرند و وظیفه برقراری ارتباط شبكه داخلی با دنیای اینترنت را بر عهده دارند.

با توجه به نیاز روز افزون کسب و کار ها و کاربران به اینترنت و اتصال در هر نقطه به شبکه جهانی و استفاده از نرم افزار های ارتباطی ، سازندگان تجهیزات شبکه را بر آن داشت تا تجهیزاتی تولید کنند که در هر نقطه و در هر زمان به شبکه اینترنت دسترسی پیدا کنند. در قدیم نوع ارتباط به اینترنت بر اساس سیم تلفن ( adsl ) بوده که دارای ایراد ها و ضعف های فراوانی می باشد. با توجه به پیشرفت تکنولوژِی و استفاده کاربران از تجهیزات هوشمند همانند موبایل و لپتاپ و تبلت و جابه جایی کاربران در هر محیط این مهم به راحتی قابل بر طرف کردن نبوده و تولید کنندگان این تجهیزات رو بسوی تولید روتر های سیم کارت خور سوق داد.  این روتر ها با استفاده از سیم کارت به اینترنت متصل شده و به کاربران سرویس و پهنای باند مورد نظر را اراِئه می دهد.

مزیت این روتر ها قابل حمل بودن و قابلیت جا به جایی آسان می باشد. این سبک دستگاه ها در مدل های آداپتوری و باطری دار تولید شده اند تا نیازهای کاربران را در هر سطحی بر طرف نمایند و همچنین به شما این امکان را می دهند از هر مکان به شبکه اینترنت با باند پهن باند با کیفیت دسترسی داشته باشید. با اتصال به این دستگاه ها می توانید ایمیل را بررسی کنید، وبگردی کنید، نرم افزار های چند رسانه ای  را دنبال کنید و تماس تلفنی اینترنتی برقرار کنید.

 

این دستگاه ها از سیم کارت های 34/4G در اندازه های متفاوت سیم کارت پشتیبانی کرده و با وایرلس با باند های فرکانسی 2.4GHZ و 5.0GHZ می توانند اینترنت دریافتی را به کیفیت هرچه تمام تر هم بصورت کابلی و هم بصورت وایرلس در اختیار کاربران قرار دهدند . همچنین ورژن های قابل حمل این دستگاه ها با پشتیبانی از باطری و نگه داری شارژ در مدت زمان طولانی و اتصال چند کاربر بصورت همزمان راحتی و لذت تجربه یک اینترنت قابل حمل را در اختیار کاربران قرار می دهند.

 

3G/4G LTE-Mobile modem

شرکت دی لینک یکی از پیشتازان این عرصه بوده و با تولید روتر های FD-TD LTE تمامی نیازهای کاربران این حوزه را بر طرف کرده است.

مقالات مرتبط